Na godzinę przed końcem I części debaty…

Musimy już powoli kończyć. Trochę szkoda…

Zaczęliśmy akurat z ks. Grzegorzem dokładniej odtwarzać, jak mogły wyglądać najwcześniejsze reakcje uczniów Jezusa na jego śmierć i zmartwychwstanie, ten arcyważny kalendarz pierwszych lat i dekad popaschalnych! Z ks. Krzysztofem coraz dokładniej pytaliśmy o sposób widzenia świata przez Jezusa, jaki można wywnioskować z jego działań i nauk, a nie tylko z późniejszej refleksji chrystologicznej, już po paschalnym “przełomie”. Z kolei z ks. Arturem zawędrowaliśmy w straszne okolice roku 70., kiedy upadła Druga Świątynia – czy miało to, czy nie miało większego wpływu na wspólnoty po-Jezusowe?

Niestety, weekend dobiegł końca. Zaraz zamykamy tę część naszej debaty, która odbyła się tutaj, na didaskalosie.

Dziękuję przede wszystkim moim trzem szanownym Rozmówcom: ks. Grzegorzowi, ks. Krzysztofowi i ks. Arturowi. To wszystko było dla mnie fascynujące i ogromnie pouczające. Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg naszej dyskusji, chociaż już w innym miejscu, za niecały tydzień, znów w piątek o 18.00.

Ponownie dziękuję Anecie Szuniewicz, Leszkowi Parze, a także całemu Didaskalosowi, tym razem za porady, moderowanie i wszelką techniczną pomoc w trakcie samej debaty. Jeśli ta trzydniowa rozmowa okaże się na dłuższą metę czymś wartościowym – będzie to w ogromnej mierze Wasza zasługa!

Dziękuje wreszcie wszystkim, którzy komentowali i obserwowali tę trochę nietypową ateistyczno – chrześcijańską dysputę nad Nowym Testamentem. Zapraszam serdecznie na część drugą w nieco poszerzonym, jeszcze bardziej “ponadwyznaniowym” składzie.

Wszelkie informacje – zwłaszcza o lokalizacji drugiej części debaty,  gdy tylko je ostatecznie  i oficjalnie zatwierdzę – zamieszczę na Facebooku:

http://www.facebook.com/events/484879024861114/

Komentarze

Przeglądasz debatę akademicką. Aby zobaczyć komentarze, przejdź do dyskusji nad tekstem.